ul. J. Słowackiego 46 , 30-004 Kraków 787-889-009 kontakt@blekitni-pasym.pl

Doskonałe powody, dla których firmy powinny akceptować kryptowaluty

Kiedy planujesz rozpocząć działalność gospodarczą, jedną z najważniejszych rzeczy, o których musisz zdecydować, jest sposób otrzymywania płatności od klientów. Podczas gdy wiele firm wybiera popularne opcje, takie jak karty kredytowe i PayPal, a także gotówkę, niektóre firmy zaczynają przyjmować kryptowaluty jako uczciwy środek wymiany za swoje towary i usługi. Chociaż istnieją kontrowersje wokół wykorzystania kryptowalut do przyjmowania płatności, nadal istnieją argumenty przemawiające za tym, aby firmy wypróbowały tę metodę. W tym artykule przedstawimy kilka najbardziej przekonujących powodów, dla których firmy powinny, a przynajmniej próbują, akceptować kryptowaluty jako opcję płatności.

Kryptowaluty oszczędzają Twoje pieniądze

Szacuje się, że handlowcy w Stanach Zjednoczonych zapłacili ponad 78 miliardów dolarów w postaci opłat transakcyjnych, akceptując karty kredytowe i debetowe jako opcje płatności. Karty te zwykle obciążone są opłatą transakcyjną w wysokości około 2-5%, przy czym większość tych opłat trafia do banków, które przeprowadzają transakcje i wymiany. Reszta trafia do pośredników transakcji, takich jak Visa i MasterCard. Jeśli chcesz sprawdzić swój wynik kredytowy przed złożeniem wniosku o kartę kredytową, przeczytaj tę pomocną recenzję Credit Sesame.

Kryptowaluty nie są związane z żadnym bankiem ani pośrednikiem transakcyjnym, ponieważ są zdecentralizowane. Oznacza to, że firmy mogą zaoszczędzić 2-5% na każdej transakcji, co w przypadku firm wykonujących setki, a nawet tysiące transakcji dziennie, może stanowić dużą sumę pieniędzy. Należy pamiętać, że te wartości procentowe dotyczą również takich opcji płatności jak PayPal i Stripe, a gdy przejdziesz na kryptowaluty, nie będziesz musiał płacić żadnych z tych opłat transakcyjnych.

Szybsze transakcje

Jedną z najbardziej frustrujących rzeczy dla handlowców i właścicieli firm są powolne transakcje. W zależności od opcji płatności, które akceptuje firma, może minąć nawet kilka dni, zanim środki będą dostępne na ich kontach bankowych. Większość transakcji kryptowalutowych jest natychmiastowa, a nawet jeśli trzeba czekać, udostępnienie środków zajmuje tylko kilka minut.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że banki i inne podmioty z sektora finansowego stanowią ogromne wąskie gardło, jeśli chodzi o płatności i transakcje finansowe. Weryfikacji i wymiany informacji jest tak wiele, że transakcje te mogą przebiegać bardzo powoli. W przypadku kryptowalut te wąskie gardła nie istnieją i dlatego większość transakcji jest realizowana w ciągu kilku sekund, a pozostałe w ciągu kilku minut.

Szybsze transakcje mogą pomóc w usprawnieniu operacji i procesów biznesowych, ponieważ dzięki nim środki są szybciej dostępne dla firm. Pomaga to poprawić przepływ gotówki, co jest bardzo ważne w szybko zmieniającym się świecie biznesu, w którym obecnie żyjemy.

Unikanie oszustw i obciążeń zwrotnych

Oszustwa i obciążenia zwrotne stanowią ogromny problem dla firm, ponieważ pozbawiają je legalnych dochodów i powodują wiele innych problemów. W przypadku kart kredytowych i innych opcji płatności łatwo jest poprosić o obciążenie zwrotne, a nawet popełnić oszustwo, na przykład używając skradzionej karty kredytowej.

Płatności kryptowalutowe działają podobnie jak gotówka; wszystkie transakcje są ostateczne i nie ma możliwości odzyskania kryptowaluty w drodze obciążenia zwrotnego. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie transakcje są dodawane do łańcucha bloków w momencie ich wystąpienia, a firma musiałaby zwrócić gotówkę, aby ją zwrócić. Nie ma innej możliwości, ponieważ nie istnieje żadna instytucja broniąca ani kupującego, ani sprzedającego.

Podobnie, wszystkie środki na blockchainie są weryfikowane i nie ma możliwości wydania więcej niż się posiada. Ponieważ wszystkie strony zatwierdzają transakcję, nie dochodzi do sporów, co wyklucza możliwość naliczania opłat.

Wreszcie, choć możliwe jest płacenie cudzą kryptowalutą, jest to trudniejsze, niż się większości osób wydaje. Istnieją procesy weryfikacyjne, a także szyfrowanie i hasła, które minimalizują ryzyko wystąpienia takiej sytuacji. Według statystyk kryptowalutowych, odzyskanie kryptowaluty po zapomnieniu hasła do konta jest niemożliwe.

Akceptuj płatności międzynarodowe

Firmy, które chcą prowadzić działalność międzynarodową, muszą radzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z przyjmowaniem płatności międzynarodowych. Na przykład, większość takich transakcji będzie musiała przejść przez co najmniej dwa banki, co oznacza, że często trzeba czekać ponad trzy dni robocze na otrzymanie pieniędzy. Ponadto firmy muszą radzić sobie z lokalnymi i międzynarodowymi kursami wymiany walut, co może uszczuplić ich zyski i utrudnić dalsze funkcjonowanie.

Kryptowaluty rozwiązują wszystkie te problemy. Eliminują długi czas oczekiwania związany z przetwarzaniem transakcji przez banki i pozwalają uniknąć ryzyka związanego z kursami walut fiat. Ponadto firmy nie muszą borykać się z takimi problemami, jak wysokie opłaty transakcyjne i opłaty za przelewy międzynarodowe. Muszą one jednak pamiętać o implikacjach podatkowych związanych z otrzymywaniem płatności w formie kryptowalut.

Kanadyjskie firmy, które przyjmują kryptowaluty, muszą zapłacić podatek od wszystkich dochodów z działalności gospodarczej związanych z kryptowalutami. Podatek od kryptowalut w Kanadzie jest dość skomplikowany. Na szczęście WealthSimple stworzył dogłębny przewodnik, który może pomóc firmom zrozumieć podatek od kryptowalut w Kanadzie znacznie lepiej. WealthSimple tworzy narzędzia finansowe, aby pomóc inwestorom rozwijać ich pieniądze poprzez połączenie wiedzy, odpowiednich narzędzi i rozważnych porad finansowych. WealthSimple zarządza aktywami klientów o wartości ponad 10 miliardów dolarów i posiada zespół doradców finansowych, którzy są gotowi pomóc Ci w Twoich inwestycjach.

Łatwość użytkowania

Częstym błędnym przekonaniem na temat kryptowalut jest to, że są one trudne w użyciu, ale tak nie jest. Wystarczy znać adresy portfeli osób, do których wysyłasz kryptowalutę i mieć platformę, za pośrednictwem której możesz to zrobić.

Niektórzy narzekają również, że trudno jest zrozumieć kryptowaluty. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają kryptowaluty, jeśli zamierzasz w nie inwestować i używać ich jako magazynu wartości. Jeśli jednak chcesz używać ich do wymiany towarów i usług, nie musisz rozumieć podstawowych niuansów, tak jak nie musisz znać podstawowych niuansów gotówki fiat, aby z niej korzystać.

Jedyną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest jak zabezpieczyć swój portfel kryptowalutowy i cyfrowych aktywów, ale to również stało się łatwiejsze na przestrzeni lat.

Przygotowanie na przyszłość

Prawdą jest, że wiele osób nadal preferuje waluty fiat zamiast kryptowalut w zwykłych transakcjach. Jednak w miarę jak coraz więcej osób zdobywa wiedzę i wzrasta popularność kryptowalut, przygotowanie się do akceptacji walut cyfrowych naprawdę pomoże Twojej firmie.

Podczas gdy inne firmy starają się jak najszybciej wdrożyć systemy niezbędne do przyjmowania tego typu płatności, Twoja firma będzie gotowa do działania, co zapewni jej ogromną przewagę nad konkurencją. Ponadto, w miarę jak rynki będą dojrzewać i stawać się coraz bardziej wyrafinowane, ludzie będą wymagać więcej opcji płatności. Posiadając środki umożliwiające akceptację kryptowalut, będziesz w stanie przyciągnąć większą bazę klientów i zwiększyć szanse na sfinalizowanie przez nich zakupów. Badania pokazują, że posiadanie wyboru opcji płatności pomaga w konwersji większej liczby klientów.

Innym sposobem, w jaki kryptowaluty przygotowują firmy na przyszłość, jest zachęcanie ich do rezygnacji z papieru. Kryptowaluty, portfele cyfrowe i elektroniczne systemy płatności stają się normą. Trend ten będzie się nadal rozwijał, ponieważ coraz więcej osób przyjmuje płatności cyfrowe i inne opcje płatności bez użycia papieru.

Dla małych firm przejście na ten system może być przytłaczające, ale bardzo sensowne jest rozpoczęcie przygotowań do niego poprzez przyjęcie płatności kryptowalutowych. Opór przed przejściem na płatności bez użycia papieru jest tylko opóźnianiem tego, co nieuniknione, a firmy, które nie podążają za tymi trendami, w końcu zostaną w tyle.

Nie musisz mieć do czynienia z osobami trzecimi

Oprócz gotówki, wszystkie najpopularniejsze opcje płatności dostępne dla firm wymagają w pewnym momencie udziału banku. Bank lub inna instytucja finansowa przechowująca środki firmy może dyktować sposób ich wykorzystania. Na przykład, bank może zamrozić konto z dowolnego powodu lub ograniczyć jego dostępność, tak że nie będziesz mógł już otrzymywać pieniędzy.

Dla firmy może to być druzgocące, zwłaszcza jeśli potrzebuje ona stałego przepływu gotówki, aby utrzymać działalność. Kryptowaluty są zdecentralizowane, co oznacza, że uczestniczą w nich tylko sprzedający i kupujący. Chociaż niektóre rządy mogą próbować ograniczać to, co można, a czego nie można robić z kryptowalutami, firmy są chronione przed kaprysami zewnętrznych instytucji finansowych, które chcą wykorzystać swoją władzę.

Buduj tożsamość swojej marki

Przyjmowanie kryptowalut to świetny sposób na budowanie tożsamości jako myślącej przyszłościowo, innowacyjnej firmy, która wcześnie wdraża nowe technologie. Nawet w przypadkach, gdy przyjmujesz kryptowaluty, aby dodać do buzzzwords kojarzonych z Twoją firmą i marką, to bardziej pomaga to wizerunkowi Twojej marki, niż mu szkodzi.

Kryptowaluty są przyszłością płatności według ekspertów i tych, którzy już się nimi posługują. Dla firm, które chcą pozostać w czołówce i jednocześnie przygotować się na przyszłość, akceptowanie płatności kryptowalutowych jest właściwym rozwiązaniem. Analiza korzyści, jakie dają firmom płatności kryptowalutowe, powinna pomóc przekonać nawet najbardziej sceptycznych ludzi.