ul. J. Słowackiego 46 , 30-004 Kraków 787-889-009 kontakt@blekitni-pasym.pl

Konferencja Bitcoin 2021 Najnowsze aktualizacje

Bitcoin 2021 zakończył się zaledwie kilka dni temu, przynosząc wiele nowych informacji i poprawę nastrojów na rynkach. Ale jakie były niektóre z najważniejszych wydarzeń? Czy powinniśmy inwestować w Bitcoina, czy raczej kupować Ethereum, ponieważ wykazuje ono silną pozycję? Wydarzenie to przyniosło wiele niespodzianek, ogłoszeń i zabawnych momentów. W tym artykule przyglądamy się im wszystkim. Zagłębiamy się w temat.

Max Keiser uderza w Elona Muska

Max Keiser, prowadzący podcast Orange Pill, znany jest z wyjątkowego temperamentu. Były handlowiec z Wall Street, który stał się maksymalistą Bitcoina, bardzo głośno wyrażał swoją wiarę w oryginalną kryptowalutę, nastawiając przeciwko niej wszystkich i wszystko, co narzuca krytyczne myślenie. Po FUD spowodowanym przez niektóre z ostatnich tweetów Elona Muska, wszedł on na scenę Bitcoin 2021 krzycząc "F*ck Elon, f*uck Elon", krótko po wygłoszeniu przemówienia inauguracyjnego z Michaelem Saylorem. Większość uczestników wydawała się zachwycona tym posunięciem i zgadzała się z jego reakcją. Elon Musk opublikował później nagranie na Twitterze, pisząc "... to cholernie silny narkotyk".

Salwador czyni Bitcoin prawnym środkiem płatniczym

W dość emocjonalnym przemówieniu Jack Mallers ogłosił, że Salwador, kraj w Ameryce Łacińskiej, przygotowuje projekt ustawy, która uzna Bitcoin za prawny środek płatniczy. Założyciel Strike opowiedział o swojej wizycie w tym kraju, rozmowach, które odbyli oraz o tym, dlaczego ten ruch jest ważny dla przyszłości i ceny Bitcoina. Ustawa przeszła większością głosów w Kongresie dwa dni później.

Jack Dorsey skonfrontowany z Laurą Loomer

Na Jacka Dorseya, założyciela Twittera, czekała niespodzianka, gdy podczas swojego przemówienia na scenie doszło do konfrontacji. Aktywistka wolnościowa Laura Loomer podeszła do sceny i oskarżyła go o to, że jest założycielem platformy, która cenzuruje wszystkich, którzy nie zgadzają się z oficjalną narracją wydarzeń i jest częściowo odpowiedzialna za oszustwa wyborcze. Następnie wspomniała, że Bitcoin to decentralizacja i wolność, a więc biegunowe przeciwieństwo Twittera, firmy, którą założył. Choć początkowo spotkała się z aplauzem publiczności, większość uczestników zaczęła ją bić, a ona sama została wyprowadzona z imprezy przez ochronę.

Dogecoin kradnie show

Tym razem można było spodziewać się miłej niespodzianki. Podczas przemówienia inauguracyjnego przypadkowy uczestnik wyszedł na scenę i krzyknął, że musi wygłosić ważne oświadczenie. Następnie rozebrał się do szortów i zaczął krzyczeć "Dogecoin to the moon" tak długo, jak tylko mógł, aż ochrona wyprowadziła go z imprezy. Elon Musk napisał później na Twitterze, że uznał to za całkiem zabawne, a armia DOGE rozesłała tweeta po całej platformie mediów społecznościowych.

Pierwszy wywiad Rossa Ulbrichta od czasu uwięzienia

W swoim pierwszym wywiadzie od czasu aresztowania w 2013 roku, założyciel Silk Road Ross Ulbricht udzielił 30-minutowego wywiadu uczestnikom Bitcoin 2021. Były założyciel niesławnego darknetu opartego na bitcoinach zadzwonił z więzienia do Bitcoin Magazine, aby zaapelować o wolność, a później został umieszczony w izolatce za swoją decyzję.

Floyd Mayweather zawodzi

Jeden z "gości honorowych" wydarzenia, Floyd Mayweather, został sprowadzony w celu zwiększenia świadomości opinii publicznej, ze względu na jego dużą popularność i status celebryty. Ku zaskoczeniu większości, były bokser wszedł na scenę i wspomniał, że "kryptowaluta tak silna jak Bitcoin będzie istnieć w przyszłości". Został wygwizdany przez tłum, ale nie wydawał się tym przejmować, gdyż stwierdził, że "to nic takiego, to tak jak Uber i Lyft". Później powiedziano, że Floyd początkowo zamierzał wyjść na scenę w koszulce Ethereum, ale organizatorzy imprezy nie wyrazili na to zgody.

I to już koniec! Mamy nadzieję, że podobało Wam się to wydarzenie i z niecierpliwością czekacie na przyszłoroczną imprezę w Salwadorze.